Παναιτωλικός – Ξάνθη 5-2

Ο Παναιτωλικός κέρδισε με 5-2 τη Skoda Ξάνθη στο σημερινό παιχνίδι της 9ης αγωνιστικής. Αν και οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 4’ με τον Λισγάρα, ο Παναιτωλικός αντέδρασε και με δύο γκολ του Βιγιαφάνιες στο 21’ και στο 45’ πήρε προβάδισμα. Η Ξάνθη ισοφάρισε στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων του ημιχρόνου, αλλά η ομάδα μας σημείωσε τρία τέρματα στο β’ ημίχρονο. Στο 53’ με τον Ετζενγκέλε, στο 60’ με τον Μαρτίνες και στο 69’ με τον Κάπελ, φτάνοντας στο τελικό 5-2.
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Ράφαελ, Μπεχαράνο, Ετζενγκέλε, Μαλεζάς, Κέβιν, Γοδόι, Φωτάκης, Βιγιαφάνιες (86′ Μήλιος), Μαρτίνες (81’ Κόρμπος), Κάπελ, Μορένο (37’ Άλβες).
ΞΑΝΘΗ: Ζαρόπουλος, Μπαξεβανίδης, Λισγάρας, Καρυπίδης, Γουάλας, Βασιλακάκης, Παπαστεργιανός (33′ Ομπόντο), Κλέιτον (68’ Ρενάν), Σολτάνι, Λουσέρο, Καπετάνος (59’ Ράνος).
Εισιτήρια: 2.391