Επιβλητική η Κ20 στην Κρήτη

Μεγάλη νίκη πέτυχε η Κ20 στο Μαρτινένγκο επί του Εργοτέλη με 2-5! Η ομάδα του Βλάνταν Ίβιτς έφτασε το σερί της σε 3 συνεχόμενες νίκες και αναρριχήθηκε στη βαθμολογία, καθώς συμπλήρωσε τους 16 βαθμούς σε 8 ματς.

Αν η καλή μέρα φαίνεται από το πρωί, μόλις στο 8ο λεπτό του ματς φάνηκε πως η Κ20 του Δικεφάλου θα έχει ένα ευχάριστο πρωινό! Σ´ εκείνο το σημείο ο Πόζογλου με 2 προσωπικά γκολ είχε διαμορφώσει το 0-2, που παρά τις προσπάθειες του ΠΑΟΚ κυρίως, δεν άλλαξε μέχρι τη λήξη του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι όφειλαν να τα παίξουν όλα για όλα, αλλά οι ποδοσφαιριστές του Ίβιτς βρήκαν χώρους να κάνουν τα…δικά τους! Στο 55′ ο Εργοτέλης αναθάρρησε μειώνοντας το σκορ σε 1-2, όμως σε 3 λεπτά ο Κούστα έκανε το 1-3 και στο 62´ ο Πόζογλου το 1-4 σημειώνοντας χατ τρικ.

Ο Εργοτέλης σημείωσε στη συνέχεια δυο γκολ, ένα στην εστία του ΠΑΟΚ κι ένα στη…δική του ένα λεπτό αργότερα (79′) και το ματς έληξε με σκορ αγώνα…πόλο!

Σημαντικότερη από τη νίκη, είναι η αυτοπεποίθηση που δείχνει να ανακτάται από τους “ασπρόμαυρους”…