Recruitment & Development Supervisor | Αθήνα, Αττική-Αθήνα Public

Το Public που προσφέρει τον πλουσιότερο συνδυασμό προϊόντων τεχνολογίας – μουσικής – βιβλίου, επιθυμεί να διευρύνει την ομάδα του και να προσλάβει για τη Διεύθυνση Ανθρώπινου Δυναμικού:
Recruitment & Development Supervisor
 (Κωδ. Θέσης: CHR/1214 R&D_Sup)

Επισκεφτείτε το site της εταιρίας
Αρμοδιότητες:
Προσέλκυση και Επιλογή
Αναπτύσσει, προτείνει και εφαρμόζει τη στρατηγική στελέχωσης με σκοπό την προσέλκυση των κατάλληλων υποψηφίων για την κάλυψη θέσεων, τόσο στα Κεντρικά γραφεία όσο και στο Δίκτυο
Είναι υπεύθυνος για τη διεξαγωγή της διαδικασίας ένταξης των νέων εργαζομένων στην εταιρεία
Αναλύει δείκτες απόδοσης και παρουσιάζει σχετικά αποτελέσματα

Αξιολόγηση και Ανάπτυξη
Έχει την ευθύνη του συστήματος αξιολόγησης και ανάπτυξης της απόδοσης, αναλύει και αξιοποιεί τα αποτελέσματα της διαδικασίας, εντοπίζει τα ταλέντα και προτείνει πλάνα ανάπτυξης

Εκπαίδευση
Αναγνωρίζει, αναλύει και αξιολογεί τις εκπαιδευτικές ανάγκες μέσα στον οργανισμό
Παρακολουθεί το σχεδιασμό και την παρουσίαση των  εσωτερικών και εξωτερικών εκπαιδευτικών προγραμμάτων, επιβλέπει την υλοποίησή τους και αξιολογεί την αποτελεσματικότητά τους
Έχει την ευθύνη της αξιοποίησης των εκπαιδευτικών επιδοτήσεων του ΛΑΕΚ και διασφαλίζει την αποπληρωμή των αιτήσεων ανά έτος

Απαραίτητα Προσόντα:
Πτυχίο ΑΕΙ και Μεταπτυχιακός τίτλος σε HR Management
Προϋπηρεσία 4-6 χρόνια σε ανάλογη θέση σε οργανωμένη Διεύθυνση Ανθρώπινου Δυναμικού μεγάλης εταιρείας (εμπειρία σε Retail θα εκτιμηθεί)
Πολύ καλή γνώση Η/Υ – χρήση MS Office (απαραίτητη η άριστη γνώση Excel και επιθυμητή η γνώση Access)
Πολύ καλή γνώση της ελληνικής και αγγλικής γλώσσας (γραπτός και προφορικός λόγος)
Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (για τους άντρες)

Επιθυμητά Προσόντα:
Άριστες αναλυτικές και οργανωτικές ικανότητες
Ικανότητα διαχείρισης ομάδας
Υψηλό αίσθημα ευθύνης και έμφαση στη λεπτομέρεια
Αυτοπαρακίνηση, ενθουσιασμός και πάθος
Ισχυρό ομαδικό πνεύμα, λήψη πρωτοβουλιών και καινοτόμος σκέψη

Η εταιρεία παρέχει:
Ελκυστικό πακέτο σταθερών και μεταβλητών αποδοχών
Διαρκή εκπαίδευση
Άριστο περιβάλλον εργασίας
Ευκαιρία σταδιοδρομίας σε μια δυναμική αναπτυσσόμενη επιχείρηση

Μπορείτε να υποβάλετε το βιογραφικό σας  ακολουθώντας το link «Υποβολή Βιογραφικού» προκειμένου να συμπληρώσετε την αντίστοιχη φόρμα στο site του Public. Εκεί, επιλέξτε τον κωδικό της θέσης CHR/1214 R&D_Sup, από τις «Θέσεις στα Κεντρικά Γραφεία».